Finał Kujawsko‑Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Świecie, 17 czerwca 2026 r.
W Świeciu rozegrano finał Kujawsko‑Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze szkoły z całego województwa, a poziom zawodów był bardzo wysoki. Reprezentacja SP 3 Rypin zaprezentowała się znakomicie.
Podsumowano również Szkolną Drużynową Ligę LA
Chłopcy – I miejsce (Szkolna Drużynowa Liga LA)
Chłopcy z Trójki okazali się najlepsi w województwie, pewnie wygrywając klasyfikację drużynową.
Dziewczęta – III miejsce
Drużyna dziewcząt również zaprezentowała wysoki poziom, wywalczając miejsce na podium.
Sztafeta szwedzka (400–300–200–100 m) – III miejsce
Zespół wykazał się świetną współpracą i mocnym finiszem, zdobywając brązowy medal w silnie obsadzonej konkurencji 13 sztafet. Chłopcy pobiegli w składzie Antoni Bieżuński, Julian Klewicz, Szymon Bejgrowicz, Franciszek Nicpoń
Franciszek Nicpoń – skok w dal – IV miejsce
Bardzo dobry, równy konkurs i skok dający mu miejsce tuż za podium.
Damian Leżyński – bieg na 300 m – VI miejsce
Udany start w silnie obsadzonej konkurencji, zakończony miejscem w pierwszej szóstce województwa.
W biegach na 100 m pobiegli Maja Wilkosz, Zofia Sochacka, Julian Klewicz, Antoni Bieżuński W skoku dal Jessica Paćkowska oraz Franciszek Nicpoń, Rzut oszczepem Zuzanna Jaroniewska, Bieg na 300 m Damian Leżyński.
Podsumowanie
Start w finale wojewódzkim to ogromne wyróżnienie, a zdobyte miejsca pokazują siłę i sportowy charakter naszej szkoły. Zawodnicy i zawodniczki zaprezentowali wysoki poziom, świetną atmosferę i prawdziwego ducha rywalizacji.
Gratulacje dla całej reprezentacji oraz trenerów Marianny Sugalskiej i Krzysztofa Stefańskiego za znakomite przygotowanie i piękne sportowe emocje.
Wyniki drużynowe i indywidualne potwierdzają, że Trójka należy do czołówki województwa w lekkiej atletyce.



































